Tramvaja būvniecības vēsture

Pirmsākums

Nu jau vairākus gadus Valmiera var lepoties ar laivu piestātni pašā pilsētas sirdī. Un pateicoties tieši tam, ka šāda piestātne tika izveidota, "Ežiem" kopā ar citiem Valmieras draugiem radās ideja un pārliecība, ka Valmierai tramvaju vajag! Un tā, pirms pieciem gadiem bez iepriekšējas pieredzes tramvaja būvniecībā, taču ar lielu entuziasmu un izcilu tramvaja triecienbūvētāju brigādi ar kādreizējo Ežu laivu vīru Fāču priekšgalā, nedēļas laikā tapa skices un tramvajs pirmoreiz tika uzbūvēts. 

 

No skicēm pie darbiem

Patiesībā jau tramvaja būvniecības darbi aizsākās Cēsīs, kur visus darbus riktēja un ar bargo aci pieraudzīja Fāča. Šajā laikā pārējiem Ežiem, kas mita Valmierā, tā arī īsti nekas vairāk par to, ka nepieciešamas kanniņas, nebija skaidrs. Kas nu notika, lai paliek Cēsīs, bet 2012.gada 9.maijā lepni iepeldēja...ai, nē, iebrauca Daliņu peldvietā. :) Un tur jau visa apvienotā Valmieras - Cēsu tramvaja triecienbrigāde tapināja virsū jumtu un bortus, gan arī krāsoja un skrūvēja...vienvārdsakot, darīja visu, lai jau 12.maijā Gaujas tramvajs varētu atklāt savu pirmo sezonu un sagaidīt piestātnē Laivu marša jestros laivotājus. 

Tramvajs iepeld krācītēs!

Šeit jāsaka liels paldies visiem tramvaja būvētājiem un padomdevējiem, jo 12.maijā, kā solīts, Gaujas tramvajs ar pūtēju orķestri uz klāja devās savā pirmajā braucienā no Daliņiem līdz laivu piestātnei, pa ceļam pievārējot arī Kazu krācītes. Un nu jau tā ir kļuvusi par tramvaja sezonas atklāšanas tradīciju - vienīgo reizi gadā doties braucienā no Daliņiem caur aizraujošajām un citreiz neparedzamajām krācītēm līdz  laivu piestātnei, kur tad arī tramvajs pietauvojas uz sezonu! 

 

Skice

Plānojām detaļas

No skicēm pie darbiem-sākām ražot!

Būvēšanas cehs-Daliņu peldvietā

Laižam tramvaju pirmajā peldē

Tramvaja galvenā veltnieku brigāde

Pirmais tramvaja izbrauciens

Jau ar ekskursantiem

Uz klāja

Viens no pirmajiem kapteiņiem-Raitis

Gatavs pietauvoties

Pirmie ekskursanti jau izvizināti

© 2023 by Name of Site. Proudly created with Wix.com